Loading...

Nezih Bayındır

Uluslararası Rotary 2420. Bölge Guvernörü


Nezih Bayındır 2000 yılında İstanbul Şişli Rotary Kulübü’ne üye oldu. Kulübünde uzun yıllar Toplum Hizmetleri Komitesi başkanlığı yaptı. ( Bu dönem içerisinde Esenler ilçesinde 6400 kişinin Okuma -Yazma öğrenmelerine katkı sağladı. ) Daha sonra Kulüp Yönetimi Ana Komitesi Başkanlığı, Kulüp Sekreterliği ve Kulüp Başkanlığı görevlerini de yerine getirdi.
Uluslar arası Rotary 2420. Bölgede 14 yıl Temel Eğitim ve Okuma Yazma Komitesi başkanlığı ve 1 dönem Guvernör Yardımcılığı görevlerini yaptı, ardından Rotary 2420.Bölge Genel Sekreterliği görevini ifa ettikten sonra, 2019-2020 Dönemi Uluslar arası Rotary 2420. Bölge Guvernörlüğü görevini halen sürdürmektedir.

1958 de İstanbul’da doğan Nezih Bayındır İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1982 yılında mezun oldu. 1986 yılında Esenler ilçesinde serbest eczacılık görevine başladı.
34 yıldır bu görevi sürdürmektedir. Fitoterapi ( Bitkiler ile tedavi ) uzmanıdır.
Ayrıca, İşçi Sağlığı konusunda işyerlerine Mobil Sağlık Hizmeti sunan Yaman Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.’nin kurucu ortağıdır. Şu anda İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda hizmet veren Yaman OSGB ( Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi ) adı altındaki işine devam etmektedir.
Mesleki platformdaki çalışmaları sonucu, 1996 yılında kurucusu olduğu İdealist Eczacı Derneği’nin Başkanlığına seçilmiş olup, halen İdealist Eczacı Derneği Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.
Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek Eczacı Sendikası olan Tüm Eczacı İşverenler Sendikasının ( TEİS ) , 2006 yılında kuruculuğunu yapmıştır. Aynı sendikada II. Başkanlık görevini halen sürdürmektedir.

Mesleki Sertifikaları:
Dermatolojik Hastalıklar ve Tedavisi
Çocuklarda Solunum Yolu İnfeksiyonu
Romatizmal Hastalıklar ve Romatizmada Kullanılan İlaçlar
Eczacı ve İlkyardım
Multiple Skleroz ( MS ) ve Diğer Nörolojik Hastalıklarda Otoimmün Tedavi Stratejileri
Stres Yönetimi
Fitoterapi