Loading...

Malik Aviral

Uluslararası Rotary Koordinatörü 2016-2019


1952 Antalya doğumlu olan Malik AVİRAL, 1974 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği Bolumunu bitirdi. 1977 yılında Master eğitimini tamamlayarak Elektronik Yüksek Mühendisi unvanını aldı.

Otomatik Kontrol konusunda üretim yapmak, komple anahtar teslimi sistemler kurmak üzere 1976 yılında üç arkadaşı ile ELİMKO‘yu kurdu. Bu arada Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde bir süre part-time Öğretim Görevlisi olarak “Otomatik Kontrol” dersleri verdi.

Otomatik Kontrol Vakfı’nın kurucu üyeliğinde aktif görev aldı. Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) genel sekreterliğini yaptı. Yine belli sürelerle Kalite Derneği (KALDER) yönetim kurulu başkan yardımcılığı, yönetim kurulu üyeliği, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) yönetim kurulu başkan yardımcılığı, yönetim kurulu üyeliği görevlerini yerine getirdi. Ayrıca TOSYÖV mütevelli heyeti üyesidir.

Halen Elimko Yönetim Kurulu üyesi olarak şirket içinde sorumluluk taşımakta, Elimko’nun kardeş kuruluşu IMELKO Şirketi‘nin de Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Elimko Otomatik Kontrol konusunda Elektronik cihazlar, sensorler uretmekte, komple anahtar teslimi otomatik kontrol sistemleri kurmaktadir.

Malik AVİRAL, 1987 den beri Ankara Kavaklidere Rotary Kulubunun uyesidir. 2430. Bölge’nin 2005-2006 Dönem Guvernörlüğünü yapmıştır. Rotary’de, gerek yurt içi, gerekse yurt disi cok cesitli gorevler ustlenmistir. 2016-2019 tarihleri arasinda Uluslararasi Rotary düzeyinde Zon “Rotary Koordinatorlugu“ yapmistir. Çok çesitli Asamble ve Konferans, Bölge ve Zon düzeyinde, Grup enstitüleri, Zon enstitüleri gibi bir çok organizasyonlara eğitmen konuşmacı olarak davet edilmektedir.

Mihriban Aviral ile evli olup, iki çocukları vardır.