Loading...

Deniz Şenelt Kalelioğlu

Distinguished & Toastmaster


Deniz Şenelt Kalelioğlu, öğrenme ve gelişim danışmanı, uluslararası eğitmen ve yönetici koçudur. Bununla birlikte konuşmacı, yazar, eğitim programı tasarımcısı ve özellikle strateji ve liderlik odaklı çalıştaylarda kolaylaştırıcı olarak çalışmaktadır.

Kalelioğlu beş kıtada, 30’dan fazla ülkede, 100’ün üstünde milliyetten katılımcıya eğitim vermiş, 85 ülkeyi ziyaret etmiştir. Eğitimlerin toplam süresi 10bin saatten fazla olup, Türkiye’nin yanı sıra Japonya’dan Amerika’ya, Danimarka’dan Ürdün’e, Avusturalya’dan Bolivya’ya Gana’dan Endonezya’ya dünyanın dört bir yanında sunumlarını gerçekleştirmiştir. Kalelioğlu, uluslararası tecrübesini hizmet ve perakende sektörü başta olmak üzere Türkiye’ye taşımaktadır.

2006’dan bu yana, liderlik, stratejik düşünce ve iletişim çerçevesinde danışanlarına koç olarak destek veren Kalelioğlu, Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesidir. Koçluk deneyimi 5bin saate yakın olup, Türklerin yanı sıra yabancı yöneticiler de danışanları arasındadır. Yöneticiliğe yeni terfi etmişlerden, kıdemli yönetici ve CEO, CFO, COO gibi farklı tecrübelerdeki profesyonellere birebir koçluk veren Kalelioğlu, ayrıca yüksek performans ile daha iyi iş birliği için, ekiplere grup halinde takım koçluğu da yapmaktadır. Doğu ile batı öğretilerini sentezleyerek, çok uluslu tecrübesiyle birleştiren Kalelioğlu, koçluk sertifikalarını Amerika, Türkiye, Kanada ve Çin de bulunan, ASTD, ATD, Marshall Goldsmith SCC, Coach U Inc., Coaching for Great Work, Global Coaching Company ve Asia Coaching adlı eğitim kurumlarından almıştır. Koçluk konusunda dünyaca ünlü Prof. Dr. Marshall Goldsmith’in Executive Coaching Sertifikasyon Programına burslu olarak seçilmiş ve tamamlayarak Marshall Goldsmith Stakeholder Centered Coaching ekibine dahil olmuştur.

Vakko Holding’de Eğitim Birim Yöneticisi olarak çalışırken, Mağazacılık Koçluk sistemini oluşturan Deniz Şenelt Kalelioğlu, 2008 yılında ProAkademi Eğitim Koçluk ve Danışmanlık şirketini kurmuştur. ProAkademi bünyesinde aktif öğrenme ve gelişim programları tasarlayıp sunan Kalelioğlu, Yetenek Yönetimi, Koçluk, Etkili İletişim, Liderlik, Stratejik Planlama, Hedef Belirleme, Yönetim, Zihinsel Performans, Takım Çalışması, Müşteri İlişkileri, Satış, Kariyer Planlama, Prezantasyon Teknikleri ve Topluluk Önünde Konuşma alanlarında eğitimler vermekte, kurumlara özel çözümler hazırlamaktadır.

İnsan Kaynakları ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki dergilerde, makaleleri yayınlanan Kalelioğlu, Amerika’da yayınlanan ve Amazon’da satılmakta olan, kültür farklılıkları ve eğitimcilikle ilgili, ‘Destination Facilitation’ adlı kitabın da yazarlarındandır. İlk orta lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamlayan Kalelioğlu, önce Ankara Üniversitesi SBF İktisat bölümünden mezun olmuş, sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans derslerini tamamlamış ve Boğaziçi Üniversitesi SBE Psikoloji Bölümünde Bilişsel Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır. Tez çalışması hedefler ve hafıza ile ilgilidir. Halen Capella üniversitesinde Organizasyonel Psikoloji Doktorası yapmaktadır.

Association for Training and Development, International Coaching Federation, Toastmasters International ve Junior Chamber International’a ek olarak, British Chamber of Commerce in Turkey (BCCT), Propeller Club of Istanbul, TED Ankara Koleji Mezunları Derneği ve Fenerbahçe Spor Kulübü aktif üyesidir.

Topluluk önünde konuşma ve liderlik konusunda dünyanın en büyük organizasyonu olan Toastmasters International üyesi Deniz Şenelt Kalelioğlu, Toastmasters International’ın en üst sertifikası olan, Distinguished Toastmaster (DTM), ileri yetkinlik seviyesinde iletişimci ve lider sertifikasına Türkiye’de erişmiş ilk kişidir. Bu organizasyonun en üst ödülü olan Presidential Citation ödülüne 2018 yılında layık görülmüştür. 2019- 2020 dönemi Toastmasters Türkiye direktörüdür.

Halit Kalelioğlu ile evli olup, Zeyno’nun annesidir.