Loading...

Burçin Ressamoğlu

İcra Kurulu Baskanı

Sodexo Benefits and Rewards UK


Burçin Ressamoğlu Viyana doğmuş, Avusturya Lisesi ardından Viyana’da lise eğitimine devam etmiş ve Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve İşletme Yönetimi bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Güçlü aile değerlerine sahip olan Burçin,20 yılı aşkın süredir eşi Alp ile evli ve 2 kız çocukannesidir.Burçin,kariyerine 1994yılında STFA Ogden Services’de başlamış, Türk Siemens A.Ş Pazarlama bölümünde devam etmiş,1998yılında Türk Philips Ticaret A.Ş’ye katılmış ve 2012’ye kadar görev yaptığı 14yıllık süre boyunca Türkiye dahil, İsviçre, Polonya, Hollandave Çingibi çeşitli ülkelerde pazarlama, satış, işgeliştirmeve yönetim pozisyonlarında görev almıştır.

2007-2010 yıllarında Shenzen, Çinde Philips Asya Pasifik Bölgesiiş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Burçinbölgedeki10 ülkeden sorumlu olmuş, farklı bir kariyer ve hayat deneyimi kazanmıştır. 2012 senesinde son olarak görev yaptığı, Philips Aydınlatma Bölümü Ortadoğu ve Türkiye Direktörlüğü görevinden ayrılarak, Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’ne İcra Kurulu Başkanı olarak katılmıştır.

Burçin Ressamoğlu Sodexo Grubu’na katıldığı 2012 yılından itibaren, Türkiye Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetlerinde güçlü bir yönetim ekibi oluşturmuş, yeni ürünler, yeni programlar, dijitalleşme ile şirketin kârlı büyümesini ve pazarda güçlenmesini sağlamıştır. Burçin’in liderliğin de Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Türkiye, 2016 ve 2018 yıllarında da Aon Hewitt “En İyi İşyeri” ödülünü ve 2017 yılında bulunduğu sektörde en çok tercih edilen marka unvanını almaya hak kazanmıştır.

2018 senesinde Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin İngiltere İcra Kurlu Başkanı görevine atanan Burçin, İngiltere organizasyonunda bir dönüşüm stratejisiile büyük bir değişimi yönetmektedir.Şirketin pazarda lider ve kârlı büyümesini sağlayacak Platform ürün portföyü, yeni Go to marketi geliştirirken, SAAS bazlı yeni bir işletim modelini hayata geçirmektedir. Burçin, güçlü değerleri olan hırslı bir liderdir. Değişim ve gelişim tutkusu ile çalıştığı ekiplere, paydaşlara ve genç yeteneklere role model olmaya ve onların gelişimine destek vermeye öncelik vermektedir.Cinsiyet eşitliği ve Kadın’ın organizasyonlarda liderliğiiçin2017’den beri Sodexo Global Kadın Danışma Kurulu’nun üyesi olan Burçin Sodexo’nun global anlamda bu konuda ilerlemesinde önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte Türkiyeve İngiltere ‘de Cinsiyet eşitliği için STK’larla beraber programlara ve girişimlere sponsorluk olmakta ve birçok genç profesyonel kadına mentörlük yapmaya devam etmektedir.